Laser Lightsheer

Laser diodowy Light Sheer to najnowszej generacji laser, produkowany przez cenioną amerykańską firmę COHERENT LUMENIS.

Firma COHERENT z USA prowadzi swoją działalność od 1993 roku w zakresie produkcji laserów. Obecnie jest ona liderem w swojej branży i dostarcza swoje urządzenia zarówno na potrzeby kosmetyki jak i medycyny. Wyprodukowany przez nią laser diodowy jest obecnie najbardziej skutecznym urządzeniem do trwałego usuwania owłosienia, jaki jest dostępny na rynku.

Długoletnie badania kliniczne potwierdzają, że inne metody depilacji np. słabym urządzeniem IPL (błędnie nazywanym laserem), nie niszczą, a jedynie uszkadzają strukturę mieszka włosowego. W konsekwencji depilacja takim sprzętem jest mało skuteczna i nie przynosi trwałych efektów. Od wielu lat prowadzono badania nad unowocześnieniem laserów używanych w zabiegach usuwania zbędnego owłosienia.

Chodziło o to, by stworzyć sprzęt bezpieczny, łatwy w obsłudze, a przede wszystkim by rezultaty jego działania były trwałe. Tak powstał legendarny LIGHT SHEER Diode System - laser diodowy, w którym zastosowano zespół diod o najwyższej osiągalnej mocy, co umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosów.

Laser jest całkowicie bezpieczny, co potwierdza certyfikat honorowanego na całym świecie amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków FDA. Light Sheer uzyskał także certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. W 2011 roku na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco Light Sheer Diode Laser System został uznany za najlepsze i najskuteczniejsze urządzenie do laserowej depilacji.